Nowi doktoranci rozpoczynają pracę w projekcie TopoTin

Ardra Surendran K.P. oraz Smibin Shaju, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku Fizyka odpowiednio na Uniwersytecie Central University of Kerala oraz SRM Institute of Science and Technology w Indiach, z początkiem października dołączyli do grupy TopoTin, kierowanej przez dr Ewę Młyńczak, gdzie będą realizować swoje prace doktorskie. Oboje będą zajmować się badaniami cienkowarstwowych układów na bazie żelaza oraz cyny, przy czym Ardra będzie zajmowała się badaniami właściwości elektronowych, natomiast Smibin - właściwości magnetycznych. Oboje studenci są doktorantami w Krakowskiej Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej (KISD) oraz stypendystami Narodowego Centrum Nauki w ramach projektu Sonata Bis TopoTin 2022/46/E/ST3/00184.